Як виховати справжнього чоловіка

Як виховати справжнього чоловіка - INFBusiness

У кожному маленькому хлопчику живе справжній чоловік. Але йому треба допомогти проявитися, зміцнитися, стати основою особистості. Не треба винаходити суперскладних систем виховання, адже процес становлення особистості відбувається щохвилини, не чекаючи початку «кампанії». Ми пропонуємо твоїй увазі короткий огляд порад, які дає Олексій Булгаков, психолог, автор книжки «Неуправляемые подростки»:

1. У хлопчика повинен бути батько, навіть якщо спільне життя батьків не склалося. Якщо у батька хлопчика немає явно виражених пороків (алкоголізм, наркоманія, «складні» стосунки з Кримінальним кодексом), не перешкоджай спілкуванню двох чоловіків, це надзвичайно важливо для хлопчика.

2. Існує таке поняття, як «авторитет чоловіка». Не дозволяй собі зневажливо відмахуватися від думки будь-якого чоловіка (чоловіка, свекра, сусіда). Особливо в присутності сина. Хлопчик дізнається ціну своєму слову лише в тому випадку, якщо знатиме і розумітиме, що чоловічу думку апріорі беруть до уваги всі навколо. Із тієї простої причини, що ця думка – чоловіка. Не погоджуєшся? Обґрунтуй. Але не відмахуйся зневажливо.

3. Що ширше коло спілкування хлопчика зі справжніми чоловіками, то краще. Таким чоловіком може бути вчитель фізкультури, тренер із самбо, друг батька. Розширюй чоловіче коло спілкування сина.

4. Маленький хлопчик – уже чоловік. Стався до його думки з повагою, навіть якщо вона стосується вибору шапочки для прогулянки. Так прищеплюється відповідальність за рішення.

5. Хлопчики не ставлять дурних або несвоєчасних питань. Це в тебе недостатньо мудрості, щоб відповісти на них компетентно. Прозвучало запитання? Напружся, щоб дати повноцінну відповідь. Це має стати звичкою.

6. Син балакучий? Терпляче вислухай його довгу промову та «переведи» її в більш короткий варіант. Балакучість чоловіка не прикрашає. Уміння говорити коротко демонструє внутрішню силу.

7. Уникай сюсюкань. І дай хлопчикові можливість розбивати періодично носа. Трохи болю та сліз – не така вже й велика ціна за звичку випробовувати життя на міцність.

8. Чоловіки – люди «конкретні». Це для жінки важливий процес, хлопцю потрібен результат. Доручай синові дрібні справи, акцентуй увагу на їх результаті. Це приховане виховання суто чоловічої якості – прагнення до результату.

9. Не захвалюй хлопчика. Але й не «засварюй». Баланс необхідний, стеж за ним.

10. Дрібні подряпини, синці, садна – такий же атрибут «чоловічого», як бантики та фантики – «жіночого». Не приділяй цьому багато уваги, продезінфікуй ранку та відправ гуляти далі: «Це лише епізод, не більше».

11. У громадському транспорті чоловіки не сидять. Це аксіома. Усі, хто сидить, – або серйозно хворий, або так і не зумів стати чоловіком. Поясни це хлопчикові років у 5, не пізніше.

12. Розповідай хлопчикові про свої проблеми, цікавлячись його думкою про спосіб подолання. Це виховує здатність співпереживати та звичку до пошуку виходу з будь-якої ситуації, до власної відповідальності за це.

13. Фізична сила – одна з найперших ознак справжнього чоловіка. Небажання тренувати своє тіло свідчить про слабку волю. А це вже не чоловік. Подружи сина зі спортом.

14. Брехня  – відкрита демонстрація боягузтва. Введи правило: якщо хлопчик провинився, але чесно зізнався у вчиненому, ти зводиш покарання до мінімуму.

І посиль репресії, якщо хлопчик хоче приховати навіть незначну помилку. Якщо чоловік бреше, отже, він не готовий відповідати за свої вчинки. А якщо він не готовий нести відповідальність, то про високе звання «справжнього чоловіка» апріорі йтися не може.

15. Тримай дані синові обіцянки. Це його перші уявлення про міцність слова. Спершу – чужого, а потім – і свого.

16. Не хочеш панькатися з 30-річним сином-дурнем? Не називай його так у дитинстві. Чи варто говорити, що «ідіот», «тупоголовий», «щеня» і «покидьок» теж відкидаються?

17. Виховуй у хлопчику поблажливість. Істеричне обвинувачення навколишніх у всіх гріхах – суто бабська, причому дуже низькопробна риса. Справжній чоловік доволі сильний, щоб уміти пробачати помилки.

18. Якомога раніше починай виявляти ділові та творчі здібності сина. Не лякайся зміни інтересів: знайти своє покликання непросто.

19. Ніколи не дорікай синові «шматком хліба»
– хлопчики на підсвідомому рівні сприймають це особливо гостро. Адже їхнє основне призначення – добувати цей самий «шматок». Якщо буде потреба (неадекватність фінансових прохань, наприклад) поговори із хлопчиком твердо, але без докорів, які можуть одразу зруйнувати ваші стосунки.

20. Вітай його друзів у своєму домі. Це підвищить ступінь довіри між вами. Хлопчики задумали «подвиг» у вигляді турпоходу або ремонту кімнати сина на свій смак? Обговори в деталях, введи план у рамки розумного. Але не забороняй маленькому чоловікові перші проби на самовираження та власну міцність!

Перелік порад можна продовжувати нескінченно: життя буяє нюансами і передбачити їх неможливо… Поважай дитину, її інтереси та думку. Давай можливість самовираження. Ніколи не бреши. І вимагай того ж від сина. Мабуть, це і є ті самі наріжні камені будівель, на яких стоять справжнісінькі фортеці. Фортеці, в яких живуть справжні чоловіки…

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *