Які проблеми чекають на першокласника? (фото)

Які проблеми чекають на першокласника? (фото) - INFBusiness

Як непомітно виріс ваш малюк! І ось уже ранець готовий, ручки, зошити й усілякі дрібниці зібрані. Сьогодні він вирушить у світ, у якому живуть за зовсім іншими законами. І йому доведеться зіткнутися з безліччю проблем і труднощів.

Хто сказав, що буде легко? Вам не вдасться вберегти його від усіх стресових ситуацій. Але хто попереджений – той озброєний. Визначмо слабкі місця першокласника і знайдімо спосіб, як вчасно «соломки підкласти».

Найголовніше – будьте уважні до свого малюка в перші кілька місяців занять у школі. Адже допомогти йому в цей нелегкий час зможете тільки ви. А йому зараз так потрібні ваші підтримка й розуміння! Тому постарайтеся якомога докладніше з’ясувати в дитини, що відбувається за дверима класу.

І допоможіть у міру можливості зробити її шкільні роки по-справжньому чудовими.

Соціалізація

Це може стати величезною проблемою, якщо ваша дитина не ходила в дитячий садок і не відвідувала підготовчих занять із дітьми. Звісно, добре було б заздалегідь хоч трохи привчити її до правил «проживання» в дитячому колективі та взаємодії з малознайомими дорослими.

Величезного дискомфорту може завдати дитині, наприклад, страх відпроситися в туалет. Або попросити в однокласників позичити ручку. Вони не вміють правильно поводитися у конфліктних ситуаціях, нерідко поводяться боязко і скуто, не вміють за себе постояти.

Звичайно, з часом багато страхів можуть зійти нанівець. І все-таки не відпускайте проблему на самоплив. Вам варто подружити вашу дитину з однокласниками. Поспілкуватися з ними та їхніми батьками поза школою, зводити всіх разом на дитячий майданчик, запросити до вас додому. Обговорюйте з малюком усі його проблеми і пропонуйте шляхи вирішення непростих ситуацій.

Не лякайте дитину школою, формуйте її позитивний імідж, розповідаючи про те, що буде там цікавого й нового. Всі проблемні ситуації обігруйте вдома з іграшками. Наприклад, розіграйте в особах сцену, як потрібно проситися в туалет. Або куди звертатися, якщо розбите коліно.

Поспілкуйтеся з педагогом, з’ясуйте, які проблеми є у вашого першокласника. Припиняйте спроби негативного сприйняття дитини. Він обов’язково має знайти щось хороше, розповісти про успіхи й досягнення. Розмовляючи з дитиною, акцентуйте увагу саме на цих моментах. І не дорікайте за погану поведінку чи оцінки.

 

Формуйте в дитини установку на те, що головне – не оцінки, а знання. Адже саме заради них дитина йде до школи. А тимчасові труднощі та дрібні невдачі – це лише миттєвості перед великими успіхами й досягненнями.

Самосвідомість

Багато дітей мріють піти до школи і швидко в ній розчаровуються. Їм стає нудно, нецікаво. Першоклашки починають нервуватися, вередувати, відмовляються ходити до школи. Особливо страждають при цьому розпещені домашні діти, яких удома не тримали в строгості й ніколи не примушували робити того, чого їм не хочеться. Адже турботливої матусі весь час поруч не буде.

Крім того, домашні діти завжди в центрі уваги й не звикли, що є хтось, хто краще читає вірші, малює або танцює.

Тому на перших порах стежте за самооцінкою дитини. Вона не повинна бути заниженою, але й ніяк не завищеною. Головне – адекватною.

Будь-яку невдачу малюка в навчанні закінчуйте словами: «Так, сьогодні в тебе вийшло не дуже добре, але завтра ти виправишся і зробиш усе набагато краще. Старайся». Або так: «Так, цей малюнок не вдався, але ось попередній мені дуже подобається».

Відзначайте кожне позитивне зрушення в навчанні. Якщо вчора було 5 помилок, а сьогодні 3 – це привід для похвали. Але хваліть завжди тільки щиро, діти дуже тонко відчувають фальш.

Хвороби

Діти, які не ходили в дитячий садок, хворіють у перший рік значно частіше. Запам’ятайте, що не завжди хвороба першоклашки має фізіологічні причини. Нерідко це наслідок стресу, прояв вашої неуваги. Можливо, малюк почувається у школі дуже незатишно, йому просто бракує маминої уваги й ласки.

Обов’язково з’ясуйте, яка психологічна атмосфера в його класі. Якщо вчителька кричить і ображає вашу дитину, встановіть із нею контакт. Не чекайте, поки дитина дійде до емоційного виснаження.

Щоб не хворіти на вірусні інфекції, навчіть вашу дитину мити руки щоразу перед їдою, дізнайтеся, чи тепло в класі й чи правильно ви одягаєте малюка на фізкультуру. Дізнайтеся, чи не дме йому з вікна й чи не дуже жарко в їдальні. Навчіть дитину самостійно регулювати кількість одягу залежно від температури в кімнаті.

Нерідко маленькі хитруни починають симулювати хвороби, оскільки з ними при цьому поводяться дуже лагідно, жаліють і не змушують робити домашніх завдань. Ставтеся до таких «концертів» вашої дитини спокійно, не сваріть, але й не піддавайтеся на провокації.

Фізичні й емоційні перевантаження

На жаль, уникнути цих проблем дуже складно. Будьте готові, що перші півроку ваш малюк дуже втомлюватиметься навіть після уроків. Тому психологи дуже радять у цей час звести до мінімуму додаткові навантаження. Залиште лише танцювальний, гімнастичний або театральний гурток. Музична школа і спорт можуть почекати до наступного року або до початку наступної чверті.

Дуже важливо в перші місяці школи суворо дотримуватися режиму дня. Прослідкуйте, можливо, вашій дитині потрібно більше часу для сну. Щодня першокласник повинен побільше гуляти. Дуже непогано було б у сонячний день повчити усні завдання на вулиці. А під час прогулянки в ліс можна вголос розв’язувати прості математичні приклади.

Якщо дитина не встигла вивчити урок вчасно, а оченята вже злипаються й немає потрібної концентрації – відправляйте її спати. Хай краще вона на завтра не вивчить граматичне правило, ніж дійде до емоційного зриву.

Обов’язково правильно годуйте першокласника. У будь-який час доби не забувайте про вітаміни: яблучка, мандаринки та інші фрукти повинні бути на його столі цілий рік.

А тепер порада для вас, любі батьки!

Ви відправляєте дитину до школи, а не в космос. Не треба надто переживати й нервуватися, інакше ваші емоції передадуться й новоявленому школяру. Не доводьте себе до нервового виснаження і зривів. Своїм дітям ви ще будете потрібні спокійними, усміхненим й сильними.

Вітаємо вас із 1 вересня!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *