Із якими запитами найчастіше звертаються до архівів на Рівненщині

Із якими запитами найчастіше звертаються до архівів на Рівненщині - INFBusiness

Щороку до архівістів Рівненщини звертається 2-3 тисячі заявників, повідомили у Рівненській ОВА.

На брифінгу у Рівненській ОВА заступник директора Державного архіву області Олег Пекарський розповів, з якими запитами найчастіше звертаються до архівів заявники. Зокрема, це – знайти інформацію про свій родовід, віднайти документи про нерухомість та дослідити історію краю.

Так, нині архівна мережа регіону складається із обласного архіву, 7 відділів райдержадміністрацій і міськрад, 13 трудових архівів. Основні напрями роботи: прийом документів на постійне зберігання згідно з фізико-хімічними та безпековими вимог, їх облік, створення довідкового апарату та використання цих документів.

«Щороку до нас звертається 2-3 тисячі заявників, серед яких є іноземці. Використання інформації з документів здійснюється через проведення виставок, круглих столів, лекцій і семінарів. Також попрацювати із документами можуть дослідники, історики, науковці та прості громадяни, які шукають відомості про свою родину. Це можливо зробити в читальних залах держархіву або у бібліотеці. Там зберігаються книги та періодика, які стосуються історії Волині та України», – розповів Олег Пекарський.

Для отримання інформації громадяни можуть звернутися фізично або листом (звичайним чи електронним). Звернення опрацювується відповідно до закону. Впродовж 30 днів людина отримує відповідь. Це може бути архівна довідка, копія документу та інше.

Для того, щоб зберегти усі ці документи від можливого знищення, проводиться оцифрування.

Цей процес на Рівненщині розпочався у 2020 році. За три роки вже оцифровано 3 тисячі справ, це приблизно 0,25%. Також оцифровано близько 40% ревізьких казок та метричних книг.

Із 2022 року завдяки договору про співробітництво із корпорацією Family Search International (США) у Державному архіві Рівненської області триває масштабний проєкт із оцифрування. Заплановано оцифрувати понад 4 мільйони аркушів. Оброблятимуть переважно документи генеалогічного характеру, аби на Рівненщині розширити доступ до архівних документів у режимі онлайн.

Читайте також: На Рівненщині відзначили 100-річчя з дня заснування історичної споруди пожежного депо

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *