Ляльки-мотанки, дудки-викрутки та ткацтво: як етнотабір у Рівному зацікавив дітей народною культурою

Ляльки-мотанки, дудки-викрутки та ткацтво: як етнотабір у Рівному зацікавив дітей народною культурою - INFBusiness

Скажемо чесно-ми не очікували на такий ефект і кардинальну зміну планового графіку заходів на липень, та, мабуть,і на серпень, коли 20 червня на своїй базі, в саду Рівненського обласного центру народної творчості започаткували унікальний проект- одноденний етнотабір «Барви роду». Так, ми ставили перед собою благородну мету: залучити дітей до активного дозвілля через пізнання традиційної української культури й народних цінностей і на цій основі виховання їх в патріотичному дусі. На початку хоча б дати поштовх для, можливо, й підсвідомого бажання зацікавитися тим, що побачать і відчують.

Результати перевершили наші сподівання! Ажіотаж навколо етнотабору, його програми й доступності сприйняття інформації виявився таким, що ми вирішили практично всі свої зусилля в липні спрямувати на організацію одноденних таборів, адже кількість охочих майже втричі перевищувала пропускну спроможність одноденного таборування.

Чим же зацікавив батьків та дітей наш табір? Як зазначили на урочистому відкритті табору директор Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська, та депутат Рівненської обласної ради Ольга Шустік, любов до народних традицій потрібно закладати змалечку.

Ми продумали спеціальну програму ігор, розваг,залучення майстрів народної творчості для дітей такої вікової категорії, бо поставили перед собою нелегку й амбітну мету: залучати дітей до активного дозвілля через пізнання глибинної, традиційної культури свого народу" – зазначила керівниця Центру.

Ляльки-мотанки, дудки-викрутки та ткацтво: як етнотабір у Рівному зацікавив дітей народною культурою - INFBusiness

Ляльки-мотанки, дудки-викрутки та ткацтво: як етнотабір у Рівному зацікавив дітей народною культурою - INFBusiness

А в програмі, зокрема, було:
виготовлення виробів з глини,
створення кишенькових ляльок-мотанок,
основи ткацтва,
створення композицій із сухоцвітів,
лозоплетіння,
плетіння віночків,
заплітання косичок з традиційним вплітанням стрічок,
цікава розмова про музичний інструмент – дудку-викрутку, яка є символом музичної культури Полісся, її презентація й можливість гри на ній,
музичні переспіви народних пісень,
традиційні народні ігри,
танцювальні батли та багато чого іншого, зовсім невідомого для дітлахів й напрочуд цікавого й захоплюючого.

Обідали прямо на карематах та ряднах у коротких перервах між оголошенням наступного дійства. І все це- протягом кількох годин. Дорослі потомилися. Діти були не проти гратися ще.

Нам дуже приємно, що через дитячий сміх традиції оживають і приваблюють. Деякі діти записувалися в табір по третьому разу. Батьки дзвонили й переживали, чи матимуть можливість привести дітей і в наступний місяць. Вразило, що багато хлопчиків та дівчаток знають окремі традиції своїх бабусь та дідусів, народні пісні й ігри, гарно співають «Червону калину», « Стефанію» та інші пісні, знають українських історичних та нинішніх героїв, однозначного нинішнього ворога України й одностайно хочуть миру й Перемоги.

Ляльки-мотанки, дудки-викрутки та ткацтво: як етнотабір у Рівному зацікавив дітей народною культурою - INFBusiness

З великою приємністю і вдячністю хочемо назвати імена народних умільців, майстрів пісенного жанру, носіїв нематеріальної культурної спадщини, які щиро відгукнулися на наше прохання зустрітися з дітками й провести з ними майстер-класи традиційних українських ремесел та розповісти про їх історію та значення в житті наших предків.

Ось вони:
кераміка, ліплення з глини – Леонід Гринбокий,
лозоплетіння -Ірина Кухар,
виготовлення народної іграшки -Вікторія Кисіленко,
виготовлення та граина дудці-викрутці- Юрій Ковальчук та Сергія Вострікова, які розповіли про внесену до національного реєстру нематеріальнох культурної спадщини України дудку- викрутку та інші дуди.
Завідувачка відділом РОЦНТ Людмила Рябунець, яка брала активну участь у підготовці та проведенні таборів, проводила майстер- класи з ткацтва на міні- верстаті та показала, як можна виготовляти букети «Комплімент» з квітів і трав.

І впродовж усіх днів на висоті були автори сценарію, ведучі й водночас майстри класів методисти нашого центру Неля Лахман та Дарина Левицька. Неля Лахман виготовляла з дівчатками кишенькові ляльки- мотанки і бутоньєрки з квітів, а Дарина Левицька заплітала коси всім бажаючим. А їх було багато. Як немало й бажаючих сфотографуватися з ведучими на згадку у етнофотозоні, яку власноруч виготовила Дарина.

Ми назвали тих, без кого табори були б неможливими. А взагалі, кожен з працівників центру доклав в межах своїх можливостей зусиль для того,щоб організувати свято української ідентичності для дітлахів на гідному рівні. Усім дякуємо!

Наступні табори будуть у серпні.

За інформацією КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *