На нігтиках і язичку крихітки з’явилися цяточки? Знайди причину!

На нігтиках і язичку крихітки з'явилися цяточки? Знайди причину! - INFBusiness

В організму людини – розвинена «сигнальна система». Про гострі проблеми (наприклад, кольки) він буквально кричить. Або подає очевидні сигнали у вигляді різкого підвищення температури, висипу тощо. Але про що свідчать цятки на нігтиках, рифлений язичок, круги під очима?

Цятки на нігтиках
Якщо нігтеві пластинки твого малюка зненацька «прикрасилися» поздовжніми білими лініями, проаналізуй кількість і якість лікарських препаратів (зокрема й настої трав), які ти нещодавно йому давала. Швидше за все, це реакція на препарат. Порадься з лікарем – у випадку, якщо курс лікування таким препаратом тривалий, може, варто замінити його?

Крапкові білі цятки найчастіше сигналізують про недолік вітамінів В і селену, інфікування організму або анемію.

Стовщення одного або кількох нігтиків – найчастіше наслідок ненавмисної травми, яку маля давно оплакало. Або погане, незручне взуття. Будь уважна до поведінки малюка на вулиці, якщо в його поведінці є додаткові нюанси, які «забраковують» взуття – перевзуй дитину! Але май на увазі, що симптом стовщення нігтика притаманний і деяким грибкам.

Нігті шаруються – бракує вітаміну С та заліза!

Що робити? Збагати раціон малюка вітамінами: додай у його меню банани, моркву, капусту, зелений горошок, молочні продукти, цитрусові. Постеж за взуттям. Проконсультуйся з лікарем на предмет грибка.

Цятки на язичку

Якщо на язичку маляти з’явилися плями зі звивистими контурами, що нагадують географічну карту – не поспішай кричати SOS! Лікарі не схильні вбачати в цьому серйозної проблеми, якщо не існує інших, більш тривожних ознак того, що в організмі не все гаразд. У більшості дітей ці симптоми зникають самі із шести років.

Але постеж за періодичністю виникнення цієї «карти». Чи не передує її появі вживання якогось продукту? Чи немає інших ознак, що вказують на наявність алергії?
Язичок дитини може потемніти після вживання антибіотиків. Але можуть бути й більш серйозні підстави: наприклад, поселення в організмі якогось грибка.

І найпоширеніша причина – наявність в організмі якогось інфекційного захворювання. Оціни додаткові симптоми!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *