В Україні біля 30 тис. дітей-сиріт!

В Україні біля 30 тис. дітей-сиріт! - INFBusiness

Деякі з них знаходять нову сім’ю на Батьківщині, хтось – за кордоном
Проблема знедолених дітей для України надзвичайно гостра. За її вирішення беруться державна влада, громадські організації і «просто люди». Ми розмовляємо з Дарією Касьяновою, яка курирує у Фонді Рината Ахметова «Розвиток України» проект «Цій дитині потрібна родина»:

– Даріє, скільки дітей в Україні потребують усиновлення?

– Близько 29 тисяч.

– Число жахливе…

– Так, особливо якщо врахувати, що щорічно воно збільшується на 15 тисяч.

– 15 тисяч дітей щорічно втрачають сім’ю?! Чому?

– Здебільшого це діти з неблагополучних сімей. Адже сьогодні в Україні понад 138 тисяч так званих кризових, неблагополучних сімей. Українським законом чітко прописано, які сім’ї потрапляють під цю класифікацію. І 138 тисяч – це тільки ті, до кого Закон добрався. У реальності їх значно більше.

– А скільки дітей усиновляють?

– Покажу в тенденції:

2007 рік – 1784 дитини знайшли нову сім’ю;

2008 – 2066 дітей;

2009 – 2374 дітей.

– Тобто тенденція обнадіює?

– Якщо дивитися тільки на ці цифри – то так. Завдяки посиленій роботі органів влади та громадських організацій кількість усиновлених дітей зростає. До цих цифр можна додати і 1895 дітей, які в 2009 році знайшли свою родину в дитячих будинках сімейного типу, в прийомних сім’ях, під опікою. Але не забувайте про ті 15 тисяч дітей із кризових родин, які щорічно поповнюють цю «армію»…

– Хто з громадян України має право всиновити дитину? Чи є обмеження за віком, сімейним станом, матеріальним достатком?

– Звісна річ, закон усі ці нюанси чітко обумовлює. Якщо хочете дізнатись подробиці – зайдіть на наш сайт www.sirotstvy.net. А заодно подивіться й на обличчя дітей, яким дуже потрібна допомога, а що як у серце щось тьохне і у світі хоч би однієї дитини знову засяє сонце.

– Чи всиновляють українських дітей іноземці?

– Так, торік іноземних батьків знайшли 2 156 наших дітей.

– А тут є якісь обмеження?

– Із самого початку: дитина, яка з якихось причин втратила сім’ю, протягом року може бути всиновлений тільки українцями. За умови, що в її здоров’ї немає якихось дуже серйозних патологій. І тільки через рік її можуть побачити іноземці.

– Чи відслідковується державою доля дитини, яка виїхала за кордон?

– На жаль, Україна так і не підписала Датської конвенції, що дає змогу не зводити погляду з дитини і після її всиновлення іноземцями. Між країнами існують угоди, домовленості. Питання контролю входить в обов’язки консула. Але все, що не має сили закону, самі розумієте, виконується так собі.

– Тобто дитина зовсім зникає з поля зору України?

– Я не можу прокоментувати кожен випадок усиновлення, але в нашій практиці роботи є такий випадок: ми довго шукали батьків дівчинці з серйозними проблемами в здоров’ї. Порок серця, атрофовані м’язи… Вона сирота з народження, усі шість років її життя. Але на сьомому році життя доля усміхнулася їй – і дівчинка поїхала до Америки. І зв’язку зі своїм дитячим будинком не втратила: вона сама та її батьки часто телефонують директору інтернату, пишуть листи.

– Дітей якого віку усиновляють найбільш охоче?

– Маленьких, безперечно. Але це не означає, що ті, кому виповнилось шість і більше років, повинні змиритись зі своєю гіркою долею. У нас є приклади всиновлення дітей 10, 14 років. Ніколи не треба втрачати надії. І тим більше – відвертатися від цієї проблеми, удавати, що її не існує.

Чужих дітей справді не буває, і що раніше кожен із нас зрозуміє це, то спокійнішим буде наше майбутнє. Не треба забувати, що ті 15 тисяч нещасних дітей стають дорослими. Але з чим приходять вони в доросле життя,  якщо їхнє дитинство – суцільний біль? Наша байдужість риє нам яму. Подумайте про це…

А ти могла б усиновити дитину  з неблагополучної сім’ї?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *