В Україні росте захворюваність на кашлюк: у МОЗ розповіли, як розпізнати хворобу

В Україні росте захворюваність на кашлюк: у МОЗ розповіли, як розпізнати хворобу - INFBusiness

В Україні зростає захворюваність на кашлюк. За перші два місяці цього року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків.

 Як зазначили у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), 95,9% усіх захворілих – діти, 4,1% – дорослі. Більшість хворих – діти дошкільного та раннього шкільного віку.

"Причина зростання захворюваності – велика кількість нещеплених дітей", – зазначили у МОЗ.

Чим небезпечний кашлюк
Кашлюк є дуже заразним, він легко передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.

Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.

Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.

Які симптоми кашлюка
Хвороба починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.

У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.

Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

"За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное – негайно зверніться до лікаря", – закликали у МОЗ.

Як запобігти кашлюку
Усі діти мають отримати 4 щеплення – у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо з якоїсь причини щеплення не зроблене, то зробіть його якнайшвидше.

Також, від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці її життя до отримання нею вакцини.

"Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень – робіть усі щеплення за календарем", – закликали у МОЗ.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *