Вісім років тому вкусив кліщ: у Львові лікують юнака з рідкісною стадією хвороби Лайма

Вісім років тому вкусив кліщ: у Львові лікують юнака з рідкісною стадією хвороби Лайма - INFBusiness

Причина захворювання – давній укус кліща, що призвів до бореліозу, який не пролікували.

 У Львівській обласній інфекційній лікарні лікують 18-річного юнака, у якого діагностували рідкісне ускладнення – акродерматит, спровоковане непролікованою хворобою Лайма (бореліоз). Про це УНІАН розповіла лікар-інфекціоніст Каріна Калайдіна.

За її словами, батьки хлопця розповідали, що років вісім тому, відпочиваючи у Карпатах, його вкусив кліщ. Приблизно через місяць на шкірі з’явилися еритематозні висипання на обличчі, тулубі – червоні плями у вигляді кілець. Вони є одним із симптомів хвороби Лайма (бореліозу). Тоді ніхто не звернувся по допомогу до медиків і не лікував хворобу Лайма, а еритеми за якийсь час зникли.

"Десь через місяць у дитини з’явилися болі у суглобах. Причому вони були настільки сильними, що довелося звернутися до лікаря. Тоді й виявили бореліоз, але належним чином не пролікували. І зараз в нього час від часу болять суглоби. Окрім того, з’явилися висипання, характерні для акродерматиту – це третя стадія хвороби Лайма", – каже Калайдіна.

Після обстежень медики скерували пацієнта до інфекційної лікарні Львова. Всі аналізи на бореліоз у юнака позитивні. Окрім того, у нього виявили міокардит (запалення серцевого м’яза), який також спровокований непролікованим бореліозом.Зараз юнак проходить 28-денне лікування специфічним антибіотиком. Лікарі очікують, як організм відреагує на нього і чи буде позитивний результат.

Калайдіна зізнається, що за час своєї медичної практики не мала справи з таким захворюванням – це її перший пацієнт із такою стадією бореліозу.

Заступник директора з медичної частини інфекційної лікарні Андрій Орфін каже, що акродерматит зустрічається вкрай рідко. Останній випадок був у 2012 році, тоді хворіла жителька Закарпаття.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *