«Вписані в історію. Знищені війною»: у Рівному відбудеться виставка, присвячена історичним об’єктам Маріуполя

«Вписані в історію. Знищені війною»: у Рівному відбудеться виставка, присвячена історичним об’єктам Маріуполя - INFBusiness

18 вересня о 12:00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття фотовиставки «Вписані в історію. Знищені війною»

На виставці представлять світлини, де зображені історичні об’єкти Маріуполя, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок військової агресії армії рф.

На території сучасного Маріуполя розташовані унікальні пам’ятки археології: стародавні кургани, могильник епохи енеоліту тощо. Всі ці пам’ятки та історичні місця є важливою складовою історії та культури міста.

Станом на 24 лютого 2022 року в Маріуполі налічувалося: 206 історичних будівель, 6 з яких зі статусом пам’ятника архітектури; 106 пам’ятників історії та монументального мистецтва; 24 мозаїчних полотна; 33 об’єкти археології.

Після повномасштабного вторгнення рф значна кількість історичних об’єктів на території Маріуполя знищена або пошкоджена. Серед них – пам’ятники архітектури та монументального мистецтва. Внаслідок авіаударів і постійних обстрілів майже вщент зруйновані будівлі центру міста, які формували історичний ареал Маріуполя.

В рамках заходу відбудеться презентація макету-конструктора Маріупольського драмтеатру. Створений він за ініціативи ГО «Історія в руках» в рамках проєкту «Архітектура справедливості. Маріупольський театр: урок історії та миру».

За інформацією Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Читайте також: У Рівному звучала унікальна дудка-викрутка

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *