Кажуть, що в анналах історії медицини зареєстрований випадок, коли породілля замість болю відчувала… безперервну серію оргазмів. Матка «переплутала» пологи з іншим процесом і, скорочуючись як під час оргазму, викликала у щасливиці незабутні враження…
На жаль, такий випадок якщо і був, то як виняток. Переважна більшість жінок страждає від помірного болю під час пологів. Тобто від такого, що не позбавляє останньої краплі самовладання. І, на жаль, існує певний відсоток жінок, яким лікарі з високою часткою ймовірності можуть передбачити підвищену болючість пологів.
Чому народжувати боляче?
Біль під час пологів виникає через розтягання шийки матки, піхви, промежини та здавлювання м’яких тканин під час просування голівки малюка.
Інтенсивність болючих відчуттів багато в чому залежить від здатності жінки володіти собою в екстремальній ситуації (а саме так можна охарактеризувати пологи). А також – від положення та розмірів плода.
Розмір плода в момент пологів коректувати неможливо. Положення – надзвичайно складно. А от над умінням поводитися можна попрацювати. Як задовго до настання пологів (у школах майбутніх матусь), так і безпосередньо в процесі. Не панікувати, слухати лікаря та думати про дитину – ось три нехитрі правила, які повинна знати та яких повинна дотримуватися кожна жінка. Тоді і дитині легше, і мамі не так боляче.
Але ризик підвищеної болючості пологів має й свої об’єктивні передумови
То які ж чинники підвищують болючість пологів?
– болісні менструації до настання вагітності. А також порушення менструального циклу;
– великий плід;
– неправильне передлежання плода;
– перші пологи;
– перші пологи у віці від 30 і більше;
– наявність змін на шийці матки (накладення кругового шва на шийку матки, коагуляція, ерозія);
– передчасні пологи;
– стимуляція родової діяльності окситоцином;
– недостатня підготовленість породіллі до пологів;
– незапланована або небажана вагітність (заховане глибоко в підсвідомості небажання мати дитину може перешкоджати її появі на світ, спазмуючи м’язи);
– пологи в матерів-одиначок (страх перед майбутнім, що викликає аналогічне попередньому пункту спазмування);
– дуже низький болючий поріг у породіллі.
Знайшла себе в групі в групі ризику? Не панікуй! Передумова – не вирок. Працюй над усуненням психологічних причин і про всяк випадок пам’ятай: у світі поширена практика знеболювання пологів.
Джерело: lady.tochka.net