Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні золоті вироби на €60 мільйонів

Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні золоті вироби на €60 мільйонів - INFBusiness

Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні золоті вироби на €60 мільйонів 23.10.2023 15:30 Укрінформ Поліція Іспанії конфіскувала старовинні золоті вироби вартістю 60 мільйонів євро, викрадені з України, після того, як спіймала злодіїв при спробі продати їх у Мадриді.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

За даними поліції, 11 предметів, в основному ювелірні вироби, серед яких намиста, браслети і сережки, датуються періодом між восьмим та четвертим століттями до нашої ери.

Предмети були виставлені в одному з київських музеїв у 2009-2013 роках, а у 2016 році вивезені з України контрабандою, йдеться в заяві Національної поліції Мадрида.

За даними поліції, на артефакти були зроблені підробні документи, щоб виглядало так, ніби вони належать Православній церкві України.

У рамках розслідування, яке розпочалося у 2021 році, було заарештовано трьох громадян Іспанії та двох громадян України, після того, як один з предметів – золотий пояс з головами баранів – був проданий на приватному аукціоні в Мадриді.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбулася передача в музейний фонд України культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій країни.

Іспанія Поліція Україна Золото

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *