Кінофест короткого метру у Франківську відкриється фільмом Миколайчука – що у програмі

Кінофест короткого метру у Франківську відкриється фільмом Миколайчука - що у програмі - INFBusiness

Кінофест короткого метру у Франківську відкриється фільмом Миколайчука – що у програмі 21.09.2023 10:02 Укрінформ Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3 відкриє свою програму фільмом Івана Миколайчука «Така пізня, така тепла осінь».

Про це кореспондентові Укрінформу розповів засновник та програмний директор фестивалю Олександр Гойсан.

Кінофест короткого метру у Франківську відкриється фільмом Миколайчука - що у програмі - INFBusiness

«Ми розпочнемо фестиваль фільмом Івана Миколайчука «Така пізня, така тепла осінь». Це буде перший показ і єдиний фільм Миколайчука у нашій ретроспективній програмі українського кіно», – зазначив Гойсан.

За його словами, цю програму фестиваль короткого метру 4:3 підготував у співпраці з Довженко-Центром та кіностудією імені Довженка. Окрім фільму Миколайчука, на фестивалі у цій програмі покажуть ще фільми «Ніагара», «Цвітіння кульбаби» і «Совість».

Загалом фестиваль отримав на конкурсну програму близько 800 фільмів. У міжнародній конкурсній програмі покажуть 10 стрічок, стільки ж – у національній.

«Не завжди цих 10 фільмів можна назбирати. В Україні дуже маленька кількість фільмів виробляється за рік у форматі «4:3». Цьогоріч їх було достатньо. До нас подали свої фільми 70-80 українських авторів. Багато подавали фільми, які не є у співвідношенні «4:3», і ми дискваліфікували такі подачі. Технічний відбір пройшли 25-30 фільмів, і з них ми відібрали десять», – зауважив Гойсан.

За його інформацією, Івано-Франківський фестиваль підтримав цьогоріч Польський інститут в Україні (Instytut Polski) і це вилилось у спеціальну програму анімаційного кіно «Анімація крізь кордон».

Серед цьогорічних цікавинок фесту Гойсан назвав міжнародну програму глядацького кіно, в яку увійшли 4 стрічки "з добрими і зрозумілими історіями", та програму моторошного кіно, яку обіцяють показати перед комендантською годиною. Здивувати своїх глядачів обіцяють і ретроспективою німецького режисера Яна Солдата під назвою «Побачення моєї мрії», в яку увійшли провокативні і специфічні роботи цього автора. Відтак тут запровадили вікове обмеження 18+.

Як повідомлялося, Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3 відкриють 28 вересня. Він включатиме не лише покази українського та міжнародного кіно, а й публічні дискусії та артист-токи від журі, учасників та запрошених гостей події. Конкурсні програми буде оцінювати професійне журі у складі Ольги Журби (режисерки та переможниці минулорічного Національного конкурсу), Алекса Малишенка (кіножурналіста і програмного директора кінофестивалю Миколайчук OPEN) та Марії Русінкевич (художниці, перформерки).

Вперше фестиваль короткого метру 4:3 було проведено у 2021 році. Торік у міжнародному конкурсі перемогла британська стрічка «Оператор».

«Така пізня, така тепла осінь» — український радянський художній фільм режисера Івана Миколайчука, відзнятий у 1981 році на Київській кіностудії ім. О.Довженка. Посідає 54-55-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Фото з сайту galka.if.ua

Івано-Франківськ Кінофестиваль Короткометражне кіно

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *