Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи»

Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи» - INFBusiness

Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи» 07.07.2025 16:01 Укрінформ Дві українські книжки, "Війна з тильного боку" Андрія Любки та "Українські світи Речі Посполитої. Історії про історії" історикині Наталії Старченко, потрапили у фінал міжнародної нагороди "Амбасадор нової Європи" 2024 року

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

В основу книжки "Війна з тильного боку" лягли історії реальних людей. З початку повномасштабного вторгнення Росії письменник організував волонтерський рух, який закуповує та возить авто для військових. У поїздках він познайомився з героями своїх оповідань і описав їхні історії.

Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи» - INFBusiness

Польською мовою книжку переклав Марек Задура.

Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи» - INFBusiness

"Українські світи Речі Посполитої. Історії про історії" — це 105 історій про українську шляхту. Книжка містить ілюстрації ХV–ХVІІ століть та додатки, які краще розкривають історичний період — "Мапа Речі Посполитої, 1619", "Мапа Руських воєводств Речі Посполитої, 1648", "Словник історичних понять і реалій", "Законні ціни" (на товари того часу).

Книжки Андрія Любки і Наталії Старченко номінували на нагороду «Амбасадор нової Європи» - INFBusiness

Польською мовою книжку переклали Томаш Годана та Катажина Котинська.

Журі премії обрало тільки п’ятьох фіналістів серед 58 видань, допущених на конкурс. Окрім Любки і Старченко на перемогу претендують польські історик, архітектор Лукаш Галусек та письменник Міхал Вішневський з книгою "Соцмодернізм. Архітектура в Центральній Європі часів холодної війни"; польський історик Пьотр Мацей Маєвський з книгою "Бридке слово на “к” . Про колаборацію"; польський історик Міхал Пшеперський "Дикий Схід. Трансформація по-польськи 1986–1993".

Членкиня журі Магдалена Мадей зазначає, що всі ці видання об'єднує "критична рефлексія над європейською історією та сучасністю", а автори "порушують теми, що мають ключове значення для ідентичності та колективної пам'яті: від складної спадщини колаборації та політичних перетворень, через архітектуру як вираз ідеології та соціальної практики, до українсько-польських історичних відносин та української перспективи щодо війни, що триває".

Премію "Амбасадор Нової Європи" з 2011 року вручає Європейський центр Солідарності у Гданську та Колегіум Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві. Цією нагородою відзначають книги, які "сміливо і безкомпромісно руйнують стереотипи, що визначають Європу та її мешканців, і шукають відповіді на питання, чим є Європа сьогодні".

Переможця оголосять на початку вересня, а церемонію нагородження проведуть у межах Гданського книжкового ярмарку 14 вересня. Лауреат отримає медаль, диплом та грошову премію у розмірі 20 тисяч злотих (близько 224 тисяч гривень). Також нагородять і видавців книжки.

Як повідомляв Укрінформ, видавництво “Білка” оприлюднило довгий список конкурсу воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча.

Перше фото:  wydawca.com.pl

Книги Література Польща Премія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *