МКСК презентувало план заходів з підтримки ветеранів через культуру Відео 20.11.2024 12:28 Укрінформ Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з Міністерством у справах ветеранів напрацювали план заходів з підтримки ветеранів, членів їхніх сімей, загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України через культуру на 2025-2027 роки.
План заходів презентувала директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій МКСК Діана Трима під час пресконференції у Києві, передає кореспондент Укрінформу.
"Ветерани не мають відчувати себе окремою соціальною групою. Вони віддали своє здоров'я, а також нині дуже багато віддають на захист нашої держави, створюють умови для того, щоб ми тут сиділи і наші діти навчались. Тому суспільство має зобов'язання перед ветеранами. А культура, як сфера, яка працює безпосередньо з людьми, має максимально долучитися до процесу відновлення", – сказала Трима.
За її словами, визначено шість цілей відповідної програми підтримки ветеранів. Перш за все, необхідна професійна підготовка працівників сфери культури для роботи з різними категоріями ветеранів війни та членів їх сімей.
"Друга ціль – соціалізація ветеранів засобами культури. Тобто програма підтримки мистецьких проєктів ветеранів. Ця ціль передбачає сприяння придбанню квитків на вистави та концерти національних, державних, комунальних закладів культури з подальшим безкоштовним розповсюдженням для ветеранів війни. Наступний крок з соціалізації ветеранів – це розвиток творчого потенціалу та залучення їх до вироблення креативного продукту через проведення майстер-класів та навчання з народних художніх промислів", – сказала Трима.
Вона зазначила, що також планується напрацювати програми навчання та перекваліфікації ветеранів війни на посади працівників закладів культури та закладів освіти у сфері культури. За її словами, необхідно відкривати театральні та музичні студії для ветеранів при театрах та закладах освіти, що сприятиме їх відновленню через культуру.
Крім того, згідно з планом заходів, планується створення у закладах культури виставок, присвячених ветеранам російсько-української війни. Також передбачається сприяння у створенні документальних фільмів, соціальних роликів, аудіо- та відеоконтенту, виданні творів літератури, підготовки та проведення інформаційних кампаній за напрямом героїзації ветеранів війни.
Генеральний директор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко зазначив, що 2023 року у Лаврі було відкрито програму "Духовне відновлення культурою", яка здебільшого була орієнтована на учасників бойових дій.
"За півтора року ця програма охопила близько 1,5 тисячі військовослужбовців. Вона проходить по двох напрямках. З одного боку, це тривале перебування (7-10 днів) групи військовослужбовців разом з капеланом у Лаврі, знайомство з пам'ятками, участь у молитовних закладав, майстер-класах. Окрема програма – це день військового у Лаврі, коли військовослужбовці можуть протягом одного дня побути в Лаврі, познайомитися з найбільш цікавими об'єктами, зрозуміти, що таке українська ідентичність на практиці", – розповів Остапенко.
Як повідомлялося, в Києві у вересні відбувся перший всеукраїнський фестиваль ветеранської культури «Коло ветеранів».
Культура Реабілітація Ветерани війни МКСК
Источник: www.ukrinform.ua