Сплеск української культури є реакцією на війну – науковець

Сплеск української культури є реакцією на війну - науковець - INFBusiness

Сплеск української культури є реакцією на війну – науковець Ексклюзив 18.06.2024 15:38 Укрінформ Активний сплеск розвитку української культури – не під тиском держави, а «знизу» – є реакцією на повномасштабну війну.

Таку думку в інтерв'ю Укрінформу висловив один із найбільш відомих і впливових американських та українських істориків, директор Гарвардського українського наукового інституту професор Сергій Плохій.

«Сьогодні, як реакція на війну, спостерігається рух щодо переходу на українську, сплеск української культури тощо. Процеси ці відбуваються не під тиском держави, а "знизу". Це є модель творення, модель українізації, яка не вносить розкол у суспільство. І це допомагає нам вистояли, а не підриває наші можливості. Водночас треба бути свідомими того, що ми хочемо прискорити процеси, які тривають століттями», – сказав професор.

На його переконання, Україна знайшла спосіб боротися, будучи двомовною і багатокультурною.

«Якби ми не знайшли можливості відшукати спільну ідентичність через відмінності, нас би вже не існувало. Або б ми існували в інших кордонах. Історична спадковість, культурні та мовні практики мають довготривалий розвиток та є дуже консервативними. Втрата української мови була процесом не десятиліть, а століть. Треба бути реалістом щодо наших сподівань», – сказав історик.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року стартував 26-й курс переходу на українську мову від руху «Єдині», навчання є повністю безоплатним. Також повідомлялося, що громадяни України, які досягли 18-річного віку, зможуть отримати державну допомогу на придбання україномовних книжкових видань.

Фото: The Ukrainians

Культура Наука Українізація

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *