У Львові відкрили фотовиставку, присвячену 10-річчю прикордонного підрозділу «Шквал» Фото 15.05.2025 13:38 Укрінформ У Zenyk Art Gallery у Львові презентували фотопроєкт «Хроніки «Шквалу»: 10 років незламності», присвячений 10 річниці створення прикордонної комендатури швидкого реагування «Шквал» 7 прикордонного Карпатського загону.
Як передає Укрінформ, про це 7 прикордонний Карпатський загін повідомив у Фейсбуці.
«Фотопроєкт Хроніки «Шквалу»: 10 років незламності – не просто серія фотографій. Це історія в кадрах. Це зупинені миті, що віддзеркалюють дух, силу та братерство підрозділу, який за десять років став символом незламності та професіоналізму. Від дня створення – 14 травня 2015 року і до сьогодні, «Шквал» залишається бурею, що змітає ворога й захищає рідну землю», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, на світлинах зображене справжнє життя підрозділу, зокрема портрети захисників на передовій, у бою, на позиціях, під час злагодження і рідкісних хвилин перепочинку. У кожному знімку – рішучість, зосередженість і незламна воля. «Серед них – легендарний прапор Державної прикордонної служби України, який виніс прикордонник Денис Бульбанюк після авіаційного удару», – додали прикордонники.
Участь у відкритті фотопроєкту «Хроніки «Шквалу»: 10 років незламності» взяли бійці прикордонної комендатури швидкого реагування «Шквал» – Денис Бульбанюк, Віталій Бех та дружина загиблого прикордонника комендатури Юлія Матис, а також українська співачка Наталка Карпа.
Метою проєкту є показати не лише силу підрозділу, а й ціну цієї сили.
У 7 прикордонному Карпатському загоні нагадали, що комендатура швидкого реагування «Шквал» була створена як елітний бойовий підрозділ. Із першого дня тут служили найкращі – загартовані, вмотивовані та вірні, які були там, де найважче – від Київщини до Донеччини, від Луганщини до Харківщини. З перших днів повномасштабного вторгнення вони перебували на передовій боротьби за свободу.
Фотопроєкт ілюструє 35 світлин, що зупинили мить. «Цей фотопроєкт народився з потреби зафіксувати правду. Не гучну і постановну, а справжню – ту, яку щодня проживають військові на передовій», – наголосили прикордонники.
Як зазначається, робота над проєктом відбувалася за звичних для військових умов, зокрема на позиціях, в окопах, у короткі хвилини між обстрілами. У кожному кадрі – щось більше, ніж просто зображення – там втома, віра, рішучість, біль втрат і сила триматися далі.
«Цю історію потрібно писати саме зараз. Бо пам’ять має тепло свідків, а не холод архівів. Ми мусимо фіксувати сучасну боротьбу не лише для нащадків, а й для самих себе. Війна триває. І це не абстракція. Це конкретна людина, яка щодня ризикує, втрачає здоров’я, іноді – життя, аби ми могли жити», – наголосили прикордонники.
За їхніми словами, суспільству потрібно нагадувати, що мирне небо – це не стан за замовчуванням, це виборене право, яке щодня тримається на плечах захисників. Цей проєкт – данина їм. І голос, який має лунати.
Проєкт «Хроніки «Шквалу»: 10 років незламності» реалізований за ініціативи 7 прикордонного Карпатського загону.
Виставка в Zenyk Art Gallery триватиме тиждень, вхід безкоштовний.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові 18 травня, у День музеїв, понад півтора десятка закладів культури збиратимуть кошти на відновлення знищеного російським дроном музею Романа Шухевича.
Фото: 7 прикордонний Карпатський загін, Facebook
Львів Прикордонники Війна Фотовиставка Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua