Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Дивіться також Російський флот тікає з Сирії: OSINT-аналітики показали цікаві знімки з супутників
Росія не має наміру надавати підкріплення режиму Асада
У понеділок, 2 грудня, OSINT-аналітик “МТ Андерсон” повідомив, що супутникові знімки від 30 листопада і 1 грудня засвідчили, що на російській базі в Тартусі розміщені фрегати “Адмирал Головко” та “Адмирал Григорович”, підводний човен “Новороссийск”, а також нафтоналивні танкери “Ельня” і “Вязьма”.
Натомість супутникові знімки від 3 грудня продемонстрували, що Росія вивела з бази 3 фрегати, підводний човен і 2 неназваних допоміжних судна (ймовірно, “Ельня” і “Вязьма”) – тобто всі розміщені в Тартусі судна.
В Інституті вивчення війни вказали, що Росія не може передислокувати ці кораблі до своїх портів у Чорному морі, оскільки Туреччина дотримується Конвенції Монтре, що забороняє російським військовим кораблям проходити через турецькі протоки. Тож в ISW припускають, що Росія, скоріш за все, передислокує кораблі до своїх баз на північному заході своєї країни та в Калінінградській області.
У звіті інституту вивчення війни йдеться, що ГУР МО України 3 грудня повідомило, що російське військове командування, ймовірно, перекинуло до Сирії угруповання сил невизначеної чисельності зі свого Африканського корпусу – організації, яку міністерство оборони Росії створило для заміни операцій групи “Вагнера” в Африці після загибелі її фінансиста Євгена Пригожина в серпні 2023 року.
В ISW вказали, що вони не можуть самостійно підтвердити повідомлення про розгортання підрозділів Африканського корпусу в Сирії. Однак якщо ці повідомлення достовірні, то це свідчить про те, що російське військове командування уникає передислокації регулярних російських військових сил зі свого пріоритетного театру в Україні до Сирії.
“Евакуація російських військ з Тартуса і повідомлення про розгортання сил Африканського корпусу в Сирії свідчать про те, що Росія стурбована тим, що сили сирійської опозиції можуть просунутися на південь до Хами (приблизно 80 кілометрів на північний схід від Тартуса) і загрожувати її базі в Тартусі. Однак військове командування Росії не буде розгортати значні підкріплення в Сирії в найближчій перспективі, щоб запобігти такому просуванню”, – йдеться у звіті ISW.
Источник: www.24tv.ua