Що відомо про ракети “Кинджал”, якими Росія атакувала Україну 7 жовтня

Що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну 7 жовтня - INFBusiness

  • 1 Обстріли України ракетами “Кинджал”
  • 2 Характеристика ракети “Кинджал”
  • 3 За скільки часу “Кинджали” долітають до українських міст
  • 4 Чому “Кинджал” складно перехопити
  • 5 Чим ще Україна зможе збивати “Кинджали”
  • 6 “Кинджал” не змінить правила війни
  • 7 Який запас “Кинджалів” у Росії та скільки часу треба на їх виготовлення
  • 8 Електронні пуски “Кинджалів”
  • 1 Обстріли України ракетами “Кинджал”
  • 2 Характеристика ракети “Кинджал”
  • 3 За скільки часу “Кинджали” долітають до українських міст
  • 4 Чому “Кинджал” складно перехопити
  • 5 Чим ще Україна зможе збивати “Кинджали”
  • 6 “Кинджал” не змінить правила війни
  • 7 Який запас “Кинджалів” у Росії та скільки часу треба на їх виготовлення
  • 8 Електронні пуски “Кинджалів”

Для терористичних атак по Україні росіяни застосовують ледь не все наявне озброєння, починаючи від старої радянської зброї, до найновіших зразків, які пропаганда називає “аналоговнєт”. Серед них і Х-47 “Кинджал” – найновітніша аеробалістична ракета, носієм якої є літак МіГ-31К. Їх ворог застосовує в основному для комбінованих масованих атак. Зокрема, росіяни застосували таку ракету і під час останньої комбінованої атаки.

24 Канал розповідає, чим небезпечний “Кинджал”, як часто ворог застосовує цю ракету та чи можуть наші сили ППО протидіяти їй.

Дивіться також Крилаті ракети “Калібр”: основні характеристики та вартість зброї, якою Росія атакує Україну

Обстріли України ракетами “Кинджал”

“Кинджал” – не надто масовий у російській армії зразок озброєння, проте все частіше ворог застосовує такі ракети для ударів по Україні, зокрема:

  • Зранку 7 жовтня Росія знову підняла МіГ-31К та здійснила пуски “Кинджалів”. Моніторингові канали писали про дві ракети курсом на Старокостянтинів, що на Хмельниччині, а також на Київ. І там, і там прогриміли вибухи. У КМВА уточнили, що у столиці працювала ППО.
  • Удень 27 вересня росіяни підняли в повітря 2 борти МіГ-31К і запустили дві ракети “Кинджал”. Під ударом другий день поспіль опинилося місто Старокостянтинів.
  • Уранці 26 вересня росіяни тричі піднімали МіГ-31К. Зокрема двічі ворог атакував Хмельниччину. Щонайменше окупанти застосували 4 аеробалістичні ракети для ударів по Старокостянтинову.
  • Уранці 4 вересня під час комбінованої атаки ворог здійснив пуск двох ракет “Кинджал” у напрямку Львова. Аеробалістичні цілі долетіли до міста одночасно з ракетами Х-101. Росіяни вбили 7 людей.
  • У ніч проти 27 серпня в повітря підняли Міг-31К. Окупанти застосували 3 ракети “Кинджал”.
  • Вранці 26 серпня Росія здійснила масовану атаку на Україну випустивши близько сотні ракет і “Шахедів”. Зокрема, окупанти запустили по Києву “Кинджали”.
  • Уранці 8 липня ворог здійснив комбіновану атаку, застосувавши крилаті, балістичні та аеробалістичні ракети. “Кинджалами” росіяни атакували Київ.
  • Вночі 27 червня ворог випустив 1 ракету Х-47 М2 “Кинджал” із повітряного простору Тамбовської області Росії. Росіяни атакували Хмельниччину.
  • Вранці 14 червня росіяни запустили 1 аеробалістичну ракету Х-47М2 “Кинджал” із повітряного простору Тамбовської області, Росії. Попередньо у Повітряних силах ЗСУ попередили про швидкісну ціль. Через декілька хвилин у Києві та на Хмельниччині пролунали вибухи.

Характеристика ракети “Кинджал”

Х-47м2 “Кинджал” – це російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс, який відноситься до найновіших. Це ракета з ядерним або звичайним боєзарядом.

Гіперзвукова зброя – це ракети, в яких бойова частина рухається на гіперзвукових швидкостях в атмосфері. Тобто в проміжку 5 000 – 25 000 кілометрів на годину.

Максимальна швидкість “Кинджала” – 10 Махів – приблизно до 12 000 кілометрів на годину.

Ракета була прийнята на озброєння Росії у 2018 році. За габаритами та зовнішнім виглядом ракета комплексу “Кинджал” подібна до балістичних ракет ОТРК “Іскандер”. Різниця між комплексами полягає тільки в тому, що Х-47 запускається з літака.

МіГ-31К здатний нести 1 ракету і вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів. Також носіями ракет “Кинджал” можуть бути стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які здатні нести 4 ракети. З Ту-22М3 ворог може вражати цілі “Кинджалами” на відстані 3 тисячі кілометрів.

Що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну 7 жовтня - INFBusiness

Що відомо про ракети “Кинджал” / Інфографіка 24 Каналу

За скільки часу “Кинджали” долітають до українських міст

Як тільки ворог підіймає у повітря носій аеробалістичних ракет “Кинджал” – МіГ-31К, то по всій країні оголошують повітряну тривогу. Це пов’язано з тим, що в МіГів немає пускових рубежів і запуск ракети може відбутися в будь-яку мить, а долітають до цілей вони за лічені хвилини. Якщо запуск відбувається у Липецькій області Росії, то:

  • до Харкова вона долітає за 1,7 хвилини;
  • до Полтави – за 2,4 хвилини;
  • до Дніпра та Чернігова – за 2,7 хвилини;
  • до Запоріжжя – за 2,9 хвилини;
  • до Києва – за 3,2 хвилини;
  • до Вінниці – 4,1 хвилини;
  • до Старокостянтинова – 4,4 хвилини;
  • до Одеси – 4,5 хвилини;
  • до Львова – 5,4 хвилини;
  • до Ужгорода – 6,3 хвилини.

Що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну 7 жовтня - INFBusiness

За скільки часу з Липецької області долітають “Кинджали”

Тобто “Кинджал” за менш ніж 5 хвилин може пролетіти від Харкова до Ужгорода. Тому важливо реагувати на тривоги, коли у повітря піднімають МіГ-31К, адже у випадку пусків аеробалістичних цілей, часу на те, аби сховатися, обмаль.

Чому “Кинджал” складно перехопити

Враховуючи те, що ракети можуть маневрувати на траєкторії польоту, вважається, що перехопити їх майже нереально: засоби ППО засічуть їх надто пізно та не встигнуть відреагувати.

Відтак, головна перевага “Кинджалів” – їхня швидкість, що призводить до двох основних наслідків:

  • ракету надзвичайно важко перехопити,
    перед вибухом ракета здатна пробивати будь-яку броню.

Через це “Кинджали” розглядають як засіб проти великих кораблів та бункерів.

Військовий портал Defense Express писав, що через те, що ракета досягає швидкості до 12 000 кілометрів на годину, перехопити її на маршовій ділянці неможливо навіть спеціалізованими протиракетними комплексами.

Водночас при ударі, на термінальній ділянці, її швидкість все одно, скоріш за все, становить до 3,4 Маха, а кут падіння складає 80 – 90 градусів, що також потребує спеціалізованих протиракетних комплексів для її ефективного перехоплювання.

Через те, що “Кинджал” фактично є другим ступенем балістичної ракети “Іскандер”, то літак для неї слугує засобом для розгону на надзвукові швидкості на висоті понад 10 кілометрів.

Однак починаючи з травня 2023 року, сили ППО знищують “Кинджали”. Перше знищення аеробалістичної ракети відбулося 4 травня 2023 року. Тоді 1 ракету “приземлили” за допомогою ЗРК Patriot. Станом на 29 березня 2023 року, Україна знищила від 25 до 27 аеробалістичних ракет ворога.

Чим ще Україна зможе збивати “Кинджали”

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповідав, що зенітна ракета Aster 30 Block 1 може перехоплювати балістичні та надзвукові ракети, зокрема російські ракети “Кинджал”.

Ракети Aster 30 Block 1 запускають із ЗРК FSAF SAMP/T, які Україна отримає від Італії та Франції.

Система може відстежувати десятки цілей і перехоплювати відразу 10. За словами міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні, зенітний ракетний комплекс SAMP/T може бути розгорнутий в Україні протягом двох місяців.

“Кинджал” не змінить правила війни

У травні 2022 року ексголова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявляв, що використання гіперзвукової зброї Росією “не мало значних наслідків”.

Крім швидкості зброї, з точки зору її впливу на певну ціль, на сьогодні ми не бачимо дійсно значущих ефектів, які б змінили гру,
– сказав Міллі.

Станом на травень у США заявляли, що Росія застосувала від 10 до 12 гіперзвукових ракет на території України. Міллі зазначав, що це був перший випадок, коли гіперзвукова зброя застосовувалася в бою, і сказав, що у Пентагоні проаналізували кожен такий удар.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що погоджується з Міллі, і він не думає, що використання гіперзвукової зброї “змусить Путіна підвищити ставки до використання ядерної зброї”.

“Я думаю, що він намагається створити специфічний ефект за допомогою цієї зброї. І, як зазначив Міллі, гіперзвукова зброя рухається зі швидкістю, що ускладнює протидію. Але це не змінило гру”, – заявив глава Пентагону.

Який запас “Кинджалів” у Росії та скільки часу треба на їх виготовлення

Аеробалістичні ракети – новий вид озброєння у російській армії й станом на початок повномасштабного вторгнення росіяни мали в арсеналі близько 40 “Кинджалів”. Однак в умовах війни ворог активно працює над виробництвом зброї.

Експерт Defence Express Іван Киричевський розповів 24 Каналу, що росіяни можуть виготовляти один або два “Кинджали” за місяць.

“Кинджал” називають покращеним “Іскандером”. Якихось проблем у їхньому виробництві в Росії немає. 1 – 2 на місяць можуть робити. Минулого року (у 2022 – 24 Канал) фіксували тенденцію, що росіяни дуже мало “Кинджалів” вистріляли – близько 16. І так само близько 16 виготовили та поставили на склади,
– зазначив Киричевський.

Коментар Івана Киричевського щодо “Кинджалів”

Електронні пуски “Кинджалів”

Для українців повітряна тривога через зліт МіГ-31К, на жаль, стала буденністю. Річ у тім, що далеко не завжди зліт МіГ-31К завершується ракетними атаками по Україні, оскільки окупанти проводять тренувальні польоти, передислокацію тощо. У таких випадках повітряна тривога триває близько пів години.

Проте останнім часом росіяни намагаються залякувати українців електронними пусками “Кинджалів” та заплутати сили ППО. Так, по всій Україні 9 серпня лунала тривога, оскільки росіяни імітували пуски “Кинджалів”.

Під час цих пусків складно визначити, чи реально летить ракета, чи це імітація. Відтак, людям у будь-якому випадку потрібно перебувати в укритті й не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

9 серпня 2023 року Повітряні сили зафіксували так звану фіксували так звану “засічку”. Окупанти створюють хибні “засічки”, працюють засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Тобто це такий собі “віртуальний” запуск ракети. Це ворог робить з метою терору українців та розосередження сил ППО

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *