Чай відомий своїми цілющими властивостями, але вживання більше 3-4 чашок в день може мати деякі побічні ефекти. Дізнаймося, що вказує на те, що людина п'є забагато чаю, інформує Ukr.Media.
Анемія
Чай є багатим джерелом таких сполук, як таніни. Ці речовини можуть зв'язуватися із залізом у певних харчових продуктах, роблячи його недоступним для всмоктування в травному тракті.
Залізо бере участь в багатьох реакціях людського організму і виконує ряд життєво важливих функцій: воно необхідне в першу чергу для утворення крові і транспорту кисню, а також вироблення енергії. Про нестачу заліза в організмі або анемію, вказують такі ознаки, як:
- частий головний біль,
- «мушки» перед очима,
- запаморочення.
У разі тривалої анемії може випадати волосся, ламатися нігті, шкіра і слизові оболонки стають блідими, виникає біль в грудях, прискорюється серцебиття.
Щоб уникнути втрати заліза, пити чай слід між прийомами їжі, а не після їжі.
Посилення тривоги, стресу та занепокоєння
Чайне листя містять кофеїн. Надмірне споживання кофеїну з чаю або з будь-якого іншого джерела може викликати відчуття підвищеного занепокоєння і стресу.
Чорний чай, як правило, містить більше кофеїну, ніж зелений і білий, і чим довше він заварюється, тим вищий в ньому вміст кофеїну. Дослідження показують, що дози до 200 мг кофеїну в день не викликають тривожність у більшості людей, але деякі все ж можуть мати підвищену чутливість до впливу кофеїну.
Поганий сон
Оскільки чай містить кофеїн, його надмірне споживання може порушувати цикли сну. Деякі дослідження показують, що кофеїн може інгібувати вироблення гормону сну мелатоніну, що призводить до погіршення якості сну. У свою чергу, поганий сон або його нестача пов'язаний з безліччю психічних проблем, включаючи втому, порушення пам'яті і зниження концентрації уваги.
Нудота
Деякі сполуки в чаї (наприклад, ті ж таніни) при вживанні напою у великих кількостях або натщесерце можуть викликати неприємні симптоми, такі як нудота або біль у животі. Ці речовини подразнюють травні тканини.
Печія
Кофеїн, що міститься в чаї, може розслабляти сфінктер, який відокремлює стравохід від шлунку, дозволяючи кислому вмісту шлунка легше проникати в стравохід і викликати печію, або загострювати вже існуючі симптоми кислотного рефлюксу.
Головний біль
У чаї міститься менше кофеїну, ніж в інших популярних типах напоїв з кофеїном, таких як газована вода або кава, але деякі сорти можуть давати до 60 мг кофеїну на чашку (240 мл). Деякі дослідження показують, що всього лише 100 мг кофеїну в день, можуть сприяти щоденному рецидиву головного болю, хоча точна кількість кофеїну, необхідна для того, щоб викликати головний біль, може змінюватись залежно від толерантності людини.
Запаморочення
Ця ознака зазвичай асоціюється з великими дозами кофеїну: треба випити приблизно 6-12 чашок чаю. Але у людей, які особливо чутливі до кофеїну, може викликати запаморочення і менша кількість напою.
Джерело: ukr.media