Які каші справді корисні, а які можуть зашкодити нашому організму

Які каші справді корисні, а які можуть зашкодити нашому організму - INFBusiness

У дитинстві нас запевняли, що як не їсти каші, здоров'я буде не таке міцне, як хотілося б. Але не всі каші однаково корисні. В іншому, як і будь-який продукт. Дієтологи постаралися розібратися, які каші справді корисні, а які можуть зашкодити нашому організму, інформує Ukr.Media.

Каші із високим вмістом цукру

Досить смачні каші, такі як рисова, кукурудзяна і особливо манна, мають високий глікемічний індекс, тобто містять у собі високий рівень цукру. Таке підвищене вживання глюкози може призвести до проблем роботи серцево-судинної системи та діабету другого типу. Особливо варто зазначити про манну кашу. Дієтологи стверджують, що чашка манної каші дорівнює чашці цукру. Тому людям із зайвою вагою чи діабетом просто категорично не можна вживати цей продукт.

Каші з великою кількістю глютену

Глютен — це клейковина, яка перебуває у злаках. Цей білковий компонент шкодить не тільки стрункої фігури, але й може спричинити сильну алергічну реакцію. Щоправда, за статистикою, всього 2% людей страждають на цю недугу, інші ж можуть спокійно і без сильної шкоди для організму перетравлювати ці каші. До таких каш відносяться ячмінна, житня та полба.

Трохи про корисні каші

З погляду дієтології існують і корисні каші. До них відносяться перлова, вівсяна, горохова та гречана. Якщо порівнювати дані каші за глікемічним індексом, то найбільш безпечними стають горохова та перлова каші. Їхній глікемічний індекс не перевищує 30 пунктів. У гречаної та вівсяної каші індекс трохи вищий, але не виходить за межі п'ятдесяти пунктів, що не призводить до змін рівня цукру в крові людини.

Крім того, ці каші засвоюються досить довго, тому відчуття насичення не буде вас залишати до 4 годин, а це врятує від переїдання. Вибирайте каші правильно, виходячи з показників своєї ваги та хронічних захворювань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *