Основні причини втрати колагену — відповідь нутриціологів

Основні причини втрати колагену — відповідь нутриціологів - INFBusiness

Стреси, недосипання, погане харчування, дефіцит вітаміну С і тривале перебування на сонці призводять до нестачі в організмі колагену, інформує Ukr.Media.

За словами нутриціологів, насамперед рівень колагену — одного з основних білків сполучної тканини — знижується із віком. Вже після 20-25 років ми починаємо втрачати близько одного відсотка цього білка щороку. Це призводить до появи зморшок, втрати пружності шкіри та інших ознак старіння.

Також на рівень колагену здатні вплинути хронічний стрес та нестача сну. Вони викликають вивільнення гормону кортизолу, який може спричинити руйнування білка, пояснили експерти.

Виробництво колагену може знизитися через погане харчування, що призводить до нестачі амінокислот, цинку та міді. А ще для синтезу колагену необхідний вітамін С. Не даремно його дефіцит відразу відбивається на стані шкіри, волосся та нігтів.

Крім того, на рівні колагену в організмі негативно позначається вживання неправильної їжі, багатої на жир і цукор, зазначили нутриціологи.

Сонце — ще один ворог: ультрафіолетові промені проникають у глибокі шари шкіри та руйнують колагенові волокна, що призводить до появи зморшок, пігментації та інших проблем. Тож треба уникати тривалого перебування на сонці без захисту.

Також не варто курити. Шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, призводять до погіршення кровообігу та окислювального стресу, що, у свою чергу, руйнує колаген.

Щоб підтримати природне вироблення колагену, нутріціологи порадили правильно харчуватися і включати в раціон продукти, багаті на амінокислоти. До них відносяться м'ясо, риба, яйця, бобові, горіхи, насіння, овочі та фрукти. А також вживати продукти, що містять вітамін С: цитрусові, ківі, червоний перець, полуницю та інші ягоди.

Також важливою є фізична активність. Регулярні вправи сприяють зміцненню м'язів та суглобів та стимулюють вироблення колагену. Перевагу краще віддавати вправам із навантаженням на суглоби, таким як ходьба, плавання чи йога, зазначили експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *