Поради медиків: як боротися із сухістю у носі

Поради медиків: як боротися із сухістю у носі - INFBusiness

Із сухістю в носі стикаються практично всі люди. Вона утруднює дихання і викликає неприємні відчуття. Часто супроводжується почерговою закладенністю двох сторін носової порожнини. Також це може служити попередженням про розвиток інфекційного захворювання ЛОР органів. Справа в тому що занадто суха поверхня епітелію стає занадто вразливою для вірусів, бактерій, дрібних частинок пилу, які безперешкодно можуть проникнути в органи дихання. Проблема має різні причини і способи вирішення, інформує UkrMedia.

Засоби для боротьби із сухістю у носі:

Вазелін

Акуратно нанеси пальцем невелику кількість вазеліну на внутрішню поверхню носа. Це дуже корисно для його зволоження, і абсолютно безпечно для шлунка, звичайно, якщо вазелін потрапить туди в невеликій кількості. До речі, з цією метою можна спробувати і бальзам для губ. Але не варто користуватися цим способом занадто часто і довго. Також не варто наносити вазелін у великій кількості, адже в деяких випадках це цілком може стати причиною проблем з легенями.

Назальні спреї

Вони спокійно можуть застосовуватися для зволоження носових проходів. Їх можна купити в аптеці, навіть не маючи на те спеціального рецепта. Спрей на соляному розчині не тільки зволожить ніс, але і очистить носові проходи від пилу, бруду, і слизу.

Зволожувач повітря

Щоб запобігти сухості носа, спробуй включати на ніч в спальні спеціальний зволожувач повітря, помістивши його в центр кімнати. Тільки не направляй зволожувач на дерев'яні меблі, оскільки надлишок вологості може не тільки зашкодити їх, але спровокувати зростання грибка.

Вологі серветки

За допомогою води і пляшечки з розпилювачем зволожуй тканини обличчя, а щоб прочистити ніс, використовуй серветки. Це запобіжить сухості і роздратування. До речі, для цієї мети цілком підійдуть дитячі серветки, які розроблені спеціально для очищення чутливих зон шкіри, не викликаючи при цьому надмірної сухості.

При частій сухості, ніс необхідно промивати мінімум пару раз на день розчином води з содою, сіллю і декількома краплями оливкової олії.

Від пересихання в порожнині допомагає відвар з лікарської ромашки, квітами липи, м'ятою, квітами календули, березою і подорожником. Для цього трави заварюють в окропі, після чого над відваром необхідно дихати. Важливо, щоб під час процедури він був ще гарячим, проте, не палючим.

Для того щоб процедура була ефективною, голову накривають рушником і дихають не менше 7 хвилин. У відвар додатково додають харчову соду з розрахунку 1 ч.л. на 200 мл. води. Це збільшує ефективність процедури.

Для власників таких рослин, як алое і каланхое, можна використовувати і ці лікарські рослини. З них добувають сік і змащують ним порожнину, при цьому слід сильно втягувати рідину в себе, щоб вона потрапив як можна глибше. Важливо знати, що після першого застосування алое може виникнути відчуття печіння, яке проходить, коли набряк в порожнині піде на спад.

Звичайні зволожуючі креми для порожнини не застосовують. Це загрожує зворотнім ефектом і посилюванням проблеми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *