Що робити, якщо ви обпеклися окропом: важлива порада медиків

Що робити, якщо ви обпеклися окропом: важлива порада медиків - INFBusiness

Негайно почніть охолоджувати опік проточною водою протягом 10-20 хвилин. Це допоможе зменшити температуру тканин і зупинити тривалий вплив тепла. Не прикладайте лід, оскільки він може посилити пошкодження шкіри. Якщо опік торкнувся одягу, акуратно видаліть його, щоб уникнути подальшого прилипання гарячої тканини до шкіри. Не рвіть одяг, якщо він прилип до шкіри, розповіли лікарі, інформує Ukr.Media.

Медики зазначили, що не можна наносити на рану олійні креми, мазі на основі жиру, а також сметану — подібні засоби погіршують ситуацію, створюючи бар'єр для теплообміну і природного охолодження.

Якщо з'явилися бульбашки після охолодження, не розкривайте їх, оскільки це може збільшити ризик інфекції. Після охолодження, накрийте опік чистою марлею або серветкою, щоб запобігти зараженню. Якщо опік охопив велику площу або розташований на обличчі, грудях, шиї, руках, ногах або паху, негайно викличте швидку медичну допомогу.

Терапевти також заявили, що за необхідності допускається прийом безрецептурних знеболювальних препаратів — парацетамолу або ібупрофену.

Пам'ятайте, що опіки окропом можуть бути дуже болючими і потенційно небезпечними. У разі серйозних опіків завжди краще звернутися до медичних фахівців для оцінки та лікування, підсумували фахівці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *