Тефлонове покриття: в яких випадках воно може бути небезпечне

Тефлонове покриття: в яких випадках воно може бути небезпечне - INFBusiness

Тефлон являє собою термостійкий полімер, який використовується, зокрема, для створення антипригарних покриттів сучасного посуду. В цілому цей матеріал безпечний, але його неправильна експлуатація може спричинити значну шкоду для здоров'я.

Повна назва тефлону — політетрафторетилен. Це означає, що такий матеріал являє собою модифікований поліетилен, тільки всі атоми водню в ньому замінені на фтор. Завдяки цій, здавалося б, незначної заміні, тефлон стає дуже термостійким — він витримує нагрівання до 415 ° C. Цієї температури цілком достатньо, адже навіть рослинна олія починає диміти і горіти при трохи вище 200 ° C, інформує Ukr.Media.

Однак тефлон, як і багато полімерів, схильний до термічного розкладання — піролізу. Згідно з дослідженнями, цей процес починає йти вже при 200 ° C, хоч і протікає досить повільно. При нагріванні вище 420 ° C, полімер починає розкладатися значно інтенсивніше, особливо при доступі кисню.

При температурах трохи вище 300 ° C, тефлон починає виділяти гексафторетан і октафторциклобутан — відносно безпечні з'єднання, які в невеликих кількостях не завдають шкоди людині. Але якщо нагріти тефлон вище 380 ° C, в продуктах його розкладання починає з'являтися перфторізобутилен — безбарвний газ, який приблизно в десять разів небезпечніший фосгену, який використовували під час Першої світової як бойову отруйну речовину.

Вдихання перфторізобутилену тягне за собою розвиток отруєння приблизно через 2-5 годин. Його симптоми схожі з ефектами від вдихання парів металів або пилу на виробництвах. При цьому виникає головний біль, кашель, втрата апетиту, а температура тіла підскакує до 40 ° C. Також спостерігається нудота і блювота, а після закінчення нападу слабкість зберігається найближчі кілька днів.

В цілому, тефлонове покриття на сковородах безпечне, якщо воно контактує з водою або олією. Рідина при цьому відбирає у матеріалу тепло і не дає йому перегрітися. Якщо ж розігрівати сухий посуд, то досягти небезпечних температур піролізу і завдати серйозної шкоди своєму організму можна дуже легко.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *