18 фраз жестовою мовою для кожного з нас

18 фраз жестовою мовою для кожного з нас - INFBusiness

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день покликаний привернути увагу до важливості рівності, інклюзії та створення безбар’єрного середовища, що особливо актуально для українців, які втрачають здоров’я на війні. Це і про спільне майбутнє, де кожен має голос — чи то словами, чи жестовою мовою. Зірка національного відбору «Євробачення-2024» Катерина Заботкіна та Освіторія.Медіа презентують відеогід, щоб кожен міг порозумітися з людьми з порушеннями слуху.

Дівчина, яка «співає» жестовою мовою: ну правда ж ви пам’ятаєте зірку відбору «Євробачення-2024»? Саме Катерину Заботкіну, виконавицю пісень жестовою мовою, глядачі пропонували делегувати на Євробачення — настільки їх вразили неймовірна експресія та вируюча енергетика цієї дівчини. Ще дехто зізнався, що захоплення виступом Катерини переросло в зацікавлення жестовою мовою. І це — чудова тенденція, адже більшість із нас не знають навіть найпростіших фраз для спілкування з людьми з порушеннями слуху.

Саме тому Освіторія.Медіа разом із Катериною Заботкіною створила короткий і максимально практичний відеогід базових фраз жестовою мовою. Запам’ятайте, практикуйте і використовуйте за нагоди та із задоволенням.

Спікерка:

18 фраз жестовою мовою для кожного з нас - INFBusiness

Катерина Заботкіна,
виконавиця пісень жестовою мовою

Чи є в нас шанс зробити доступними
різні сфери життя українців?

Зірка музичних фестивалів та національного відбору «Євробачення-2024» Катерина Заботкіна розповідає:

— Захоплення і любов до жестової мови не пов’язані з моєю основною професією — за освітою я економістка-міжнародниця. У жестову мову залюбилась, коли побачила, що нею можна адаптовувати пісні. Це мій шлях знайомити більше людей з українською культурою. Ми бачимо, наскільки диверсифікованим та різноманітним став світ української музики за останні роки, скільки нових артистів з’явилося. Ба навіть розмаїття пісень українською — це щось неймовірне: з 11 пісень національного «Євробачення» дві схожі не знайдете. Завжди видавалося несправедливим, що для нечуючих людей та людей із порушеннями слуху доступ до культурного контенту обмежений. Тож обрала шлях глибшого знайомства таких людей з українською музикою, відповідно — нашою культурою.

Вісім років тому почала самостійно вивчати ази жестової мови. Не знайшла курсів чи шкіл і взялася за цю науку самотужки. Знаходила пісні, відеоуроки. Знайомилася заочно з іншими перекладачами, у яких піддивлялася ті чи ті жести. Потім намагалася знайти один і той самий жест у різних перекладачів, аби подивитися, як він може відрізнятися. А згодом потоваришувала з викладачкою жестової мови, яка стала моєю вчителькою та наставницею.

Вважаю, що треба йти від запиту нечуючих людей, цікавитися, що їм потрібно тут і зараз. Спостерігаю велику зацікавленість в адаптації культурних заходів, лекцій і презентацій жестовою мовою. Величезна перспектива в перекладі жестовою мовою різних освітніх курсів — від Photoshop до IT, і цього дійсно бракує. Люди з порушеннями слуху можуть і хочуть працювати в сучасних професійних нішах.

Вчимося говорити жестовою мовою із Катериною Заботкіною:
18 фраз для початківців

1. Привітання

Привіт!

До побачення!

2. Знайомство

Мене звати…

3. Вдячність

Щиро дякую!

Будь ласка

4. Попереджаємо про небезпеку

Обережно!

Повітряна тривога

5. Допомога

Чи потрібна допомога?

6. Компліменти і почуття

Гарно виглядаєте!

Ви класний/класна

У тебе все вийде

Я тебе кохаю

7. Нетворкінг

Поділіться своїм контактом на Facebook/Instagram

8. Національне гасло

Слава Україні! Героям слава

9. Турбота

10. Улюблена фраза жестовою мовою від Катерини:

I love You

11. Аплодисменти

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *