На Рівненщині шукають причетних до забруднення річки

На Рівненщині шукають причетних до забруднення річки - INFBusiness

11 листопада 2023 року з метою перевірки достовірності інформації, яка ширилась соцмережами Рівного, щодо забруднення річки Іква спеціалістами Державної екологічної інспекції Поліського округу були відібрані проби поверхневої води річки Іква нижче міста Дубно з гідротехнічної споруди та поблизу села Іваннє.

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Дослідження проводились за 13 показниками: водневий показник рН , завислі речовини, кисень розчинений, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо загальне, сульфати, сухий залишок, хімічне споживання кисню (ХСК), біологічне споживання кисню (БСК5).

За результатами вимірювань показників складу та властивостей проб поверхневої води відповідно до гранично-допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського водокористування спостерігався достатній вміст розчиненого кисню у воді в двох створах.

Виявлено перевищення в створі нижче міста Дубно з гідротехнічної споруди – по амонію в 3,17 рази, по нітритах в 2,5 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,17 рази, по залізу загальному в 1,2 рази.

В створі біля села Іваннє виявлено перевищення ГДК для водойм рибогосподарського водокористування по амонію в 3,5 рази, по нітритах в 3 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,4 рази, по залізу загальному в 1,4 рази.

Матеріали по даному факту скеровано в правоохоронні органи для вжиття ними відповідних заходів реагування.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *