У березні Рівненський рибоохоронний патруль викрив 60 порушень природоохоронного законодавства.
Про це повідомили на сторінці установи у Facebook.
За повідомленням Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» у березні 2025 року інспекторський склад Рівненського рибоохоронного патруля викрив 60 порушень природоохоронного законодавства, із яких:
- за ч. 3 ст. 85 КУпАП – 39 порушень;
- за ч. 4 ст. 85 КУпАП – 8 порушень;
- за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП – 1 порушення та 12 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна.
Накладено штрафів на суму 4046 грн, стягнуто штрафів – 3009 грн.
Нарахована сума збитків – 278 392 грн, сплачено збитків на суму 22406 грн.
Вилучено понад 28 кг водних біоресурсів, 85 знарядь лову й 1 транспортний засіб.
Так, під час проведення рибоохоронного рейду на річці Стир поблизу с. Лопавше Дубенського району 4 березня 2025 року близько 11:40 інспекторський склад Рівненського рибоохоронного патруля виявив громадянина, який здійснював незаконний вилов раків із застосування гідрокостюму шляхом ручного збирання в заборонений період – виношування ікри. Унаслідок протиправних дій було виловлено 81 екземпляр раків. Завдано шкоду рибним запасам на суму 269 892 грн.
На місце події було викликано працівників Дубенського РВП, Відділення поліції № 1. Працівники Рівненського рибоохоронного патруля спільно з працівниками поліції здійснили документування цього порушення. 81 екземпляр раків, автомобіль із гідрокостюмом вилучили співробітники поліції. Так як водні безхребетні були живими, їх випустили у природне середовище.
Також 24 березня 2025 року о 18:30 поблизу с. Кухітська Воля Вараського району виявили громадянина, що здійснював продаж раків без належних на це документів. На чоловіка було складено адмінматеріали за ч. 1 ст. 85 КУпАП.
Рівненський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 квітня 2025 року на території області, у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівненському рибоохоронному патрулю, розпочалася щорічна заборона на вилов водних біоресурсів під час нересту.
Строки заборони на добування (вилов) водних біоресурсів на період нересту:
- із 1 квітня до 20 травня – на річках та їх кореневих водах;
- із 1 квітня до 10 червня – на водосховищах, озерах, ставках;
- із 1 квітня до 30 червня – у придаткових водах річок (стариці русел, заплави).
Згідно з Правилами любительського рибальства під час нересту дозволено винятково любительське рибальство гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ.
Источник: www.rivne1.tv