Рівненська область послідовно втілює принципи доступності у всіх сферах життя – від облаштування просторів до вдосконалення сервісів.
Триває реалізація заходів, спрямованих на створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Ці кроки є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.
Під час онлайн-наради, організованої Мінрозвитку за участю представників обласних адміністрацій, підсумували виконання плану заходів за 2023-2024 роки.
«Упродовж двох років на Рівненщині реалізували 68 заходів з безбар’єрності, з яких 25 повністю відповідають положенням Національної стратегії та вже завершені. Робота велась за шістьма основними напрямами: фізична, суспільна, освітня, економічна, інформаційна та цифрова безбар’єрність», – повідомила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.
Значного прогресу досягнуто у забезпеченні доступності до центрів надання адміністративних послуг. Рівненщина посідає четверте місце в Україні за рівнем доступу до ЦНАПів, який наразі становить 80%. Більшість центрів обладнані пандусами, поручнями, місцями для дитячих візків, адаптовані санвузлами та інформацією шрифтом Брайля. Також 67% установ мають обладнання для обслуговування осіб з порушенням слуху.
В області сформували мережу з 31 Центру життєстійкості – безбар’єрних просторів, де жителі громад можуть отримати необхідну підтримку. Такі центри діють майже у половині громад області. У місті Рівне функціонує центр, створений за участі релокованої Біловодської військової адміністрації з Луганської області.
Вагомий внесок у створення безбар’єрного середовища зроблено в сфері транспортної інфраструктури. Зокрема, на 16 об’єктах залізничного сполучення облаштували пандуси та спеціальні тактильні доріжки. У Рівному впровадили інтерактивну мапу безбар’єрності залізничного вокзалу, яка дозволяє користувачам заздалегідь ознайомитися з умовами доступу. Крім того, на автостанціях товариства «Рівне-ПАС» встановили пандуси, облаштували зручні зали очікування та санвузли з поручнями, адаптовані для маломобільних пасажирів.
Молодіжні центри області також стали більш інклюзивними. Зокрема, адаптацію провели в обласному молодіжному пластовому вишкільному центрі, Молодіжному просторі «НОТА», Вараському молодіжному центрі, клубі «Надія» (Острог), просторах «МАК» (Клевань) та «Клубок» (Гоща).
У межах ініціативи «Безбар’єрні маршрути» громади області підготували 22 проєктні пропозиції щодо покращення доступності громадського простору. Один із пілотів вже реалізується у центральній частині міста Рівне: проводяться роботи з пониження бордюрів, облаштовуються зручні пішоходні переходи і зупинки громадського транспорту. Завершення робіт заплановане на кінець 2025 року.
У місті Рівне вже курсує 19 одиниць електротранспорту, пристосованого для перевезення людей з інвалідністю. Спецавтобуси закупили у Вараші (4), Дубному (2) та Костополі (6). Крім того, за підтримки ЄС при Рівненському міському товаристві осіб з порушеннями опорно-рухового апарату діє сервіс «Інватаксі».
«Ми й надалі будемо системно впроваджувати принципи безбар’єрності в усіх сферах життя громад. Важливо, аби кожен мешканець області, незалежно від стану здоров’я чи мобільності, мав рівний доступ до послуг, інфраструктури та можливостей», – підсумувала Людмила Шатковська.
За інформацією Рівненської ОДА
Источник: www.rivne1.tv