Російські війська знищили історичну садибу Миклашевських у Запорізькій області

Росіяни знищили давню садибу Миклашевських на Запоріжжі Фото 22.06.2026 13:49 Укрінформ У селі Біленьке Запорізького району в результаті російських атак зруйновано маєток Миклашевських – історичну та архітектурну цінність.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці поінформувала історик, прессекретарка національного заповідника "Хортиця" Ганна Головко, передає Укрінформ.

"Садиба Михайла Миклашевського – нащадка давнього українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною пам’яткою. Це був єдиний настільки добре збережений маєток Запорізького краю. Він витримав численні історичні випробування за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавав пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні, ймовірно, ми втратили його назавжди", – зазначила вона.

Будівля була зведена у 1853-1916 роках. У ній зберігалися давній дерев’яний декор, витіюваті металеві сходи, галереї, унікальні елементи внутрішнього оздоблення. У приміщенні функціонував навчальний заклад.

Як інформувалося, протягом доби загарбники здійснили 899 атак по 42 населених пунктах Запорізької області. Троє людей загинули, ще десять отримали поранення.

Фото: сторінка Анни Головко у Фейсбуці

Культурна спадщина Обстріл Пам’ятка Війна Запоріжжя Війна з Росією

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *