
Наповнення академічних ліцеїв педагогічним персоналом є актуальною та водночас викликом.
Це зауважила заступниця очільника Міністерства освіти і науки Надія Кузьмичова, виступаючи перед делегатами форуму «Педагоги майбутнього», що проходив у Львові.
Як зазначила посадовиця, вирішення дилеми «хто здійснюватиме викладання у ліцеях» залежатиме від моделі заснування ліцею, яку обере засновник.
Якщо буде обрано підхід створення окремої юридичної одиниці, то до такого ліцею педагогічний склад буде підбиратися «з чистого аркуша».
У випадку, коли засновник надасть перевагу моделі реорганізації, то його діяльність буде обмежуватися рамками трудового законодавства. Це означає, що йому доведеться запропонувати педагогам, які вже працюють у закладі, передусім еквівалентну посаду.
«Я усвідомлюю, що ви прагнете почути єдину відповідь, але її не існує. Існує значна кількість територіальних громад. Деякі з них будуть започатковувати заклад від початку, проводячи або не проводячи відбір на керівну посаду, і це більш заплутаний шлях. Якщо ж буде обрано шлях реорганізації, Трудовий кодекс не може бути проігнорований», – підкреслила Кузьмичова.
Телеграм-каналі Освіта.ua.
